Tipy jak učit děti angličtinu doma

Ahoj, jsem Eva a mojí vášní je pomáhat rodičům i učitelům, aby se mohli stát sebejistými průvodci svým dětem na cestě k dalšímu jazyku. Angličtinu si totiž právě nejmenší děti mohou osvojit stejně přirozeně jako češtinu. Jak to vím? Zkusila jsem to se svými 3 dětmi a se mnou pak mnoho dalších rodičů v mých kurzech.

Všechno, co jsem zjistila a vyzkoušela, vám nyní ráda předám. Sama jsem se mnoho naučila, našla hromady nových řešení, objevila další nápady…a pořád mě to baví a pořád hledám dál, teď už ale nejen pro sebe a svoje holky. Největším překvapením pro mne je, že k tomu, aby si děti osvojily plynule nový jazyk, stačí jen pár vět či jiných aktivit denně. 

Čím začít v angličtině nebo třeba kde nakoupit anglické knížky bez poštovného či jak zajistit připravené prostředí na poznávání angličtiny doma jsem pro vás připravila do souhrného ebooku. Obsahuje osvědčené tipy, kterými bych vás chtěla inspirovat ke snadnému (ne)učení angličtiny ve stylu anglických maminek a tatínků, abyste mohli být vašim dětem osvíceným průvodcem dalším jazykem, aniž byste museli být rodilí mluvčí.

Stáhnout ebook zdarma

Co malé děti určitě zaujme a stojí za to vyzkoušet?  Děti mají v raném věku neopakovatelný talent na jazyky a stačí jen malá podpora pro snadný začátek. Znovu a znovu mne překvapují a inspirují úžasné výsledky a nadšení rodiče i učitelé 🙂

  • Na angličtinu se můžeme naladit kdykoliv během dne, kdy se Vám i dítěti právě chce, bez stresu z cizího prostředí učebny a cizího lektora.
  • Stejně přirozeně jako malé děti, které zpočátku zejména jazyku jen naslouchají, umožní  anglické písničky či říkačky dlouhé období  seznamování se s jazykem, jeho rytmem a nerušené pobrukování, které se časem (stejně jako v rodném jazyce) zpřesňuje.
  • Předejdeme ostychu hovořit a umožníme dětem kvalitnější osvojení mluvené řeči.
  • Snadněji rozklíčují cizí  slova a porozumí multikulturnímu světu
  • Ulehčíme  si práci do budoucna s angličtinou ve škole.
  • A v neposlední řadě –je to ta nejintenzivnější lekce angličtiny pro rodiče na rodičovské dovolené.

A jaké tipy na pár prvních krůčků bych ze všeho nejvíce doporučila?  Nebojte, zvládne je opravdu každý a děti přirozeně baví.

Vyzkoušejte třeba písničky od Super Simple Songs v efektivní čtyř kombinaci:

 

Tak pojďte na to! Přeji vám spoustu skvělé zábavy, Eva 🙂

Další témata:

Jak se hravě věnovat angličtině s dětmi do 3 let

Jak se hravě věnovat angličtině s dětmi 3-6 let

První krůčky