about me2

Ahoj, jsem Eva a mojí vášní je pomáhat rodičům i učitelům, aby se mohli stát sebejistými průvodci svým dětem na cestě k dalšímu jazyku. Angličtinu si totiž právě nejmenší děti mohou osvojit stejně přirozeně jako češtinu. Jak to vím? Zkusila jsem to se svými 3 dětmi a se mnou pak mnoho dalších rodičů v mých kurzech.

Všechno, co jsem zjistila a vyzkoušela, vám nyní ráda předám. Sama jsem se mnoho naučila, našla hromady nových řešení, objevila další nápady…a pořád mě to baví a pořád hledám dál, teď už ale nejen pro sebe a svoje holky.
Jednoho dne mi totiž došlo, že se děje něco úžasného, co prostě chci a musím sdílet. Od té doby potkávám rodiče, kterým to také funguje a jejich nadšení a úspěchy mi dělají tu největší radost a motivaci pokračovat.

Jak to začalo?

Vždy jsem věřila, že ve mně, stejně jako ve všech rodičích, sídlí přirozený cit pro to, abych svoje děti naučila mluvit a dorozumět se. Vždyť už je přeci jednomu jazyku učím – češtině. Tak proč nezkusit stejně přirozeně je naučit také anglicky, když sama anglicky mluvím?

Velkým pomocníkem je přirozený zájem dětí o písničky a dnes k  nim i běžně dostupná animovaná videa. Jenže takto se děti mluvit nenaučí. Stačila však malá podpora, a jít v tom co děti zajímá ještě dál, no a jednoho dne jsme si s lehkostí povídaly anglicky. Vše do sebe zapadlo a díky Montessori přístupu, kterému jsem věnovala hodně pozornosti, se najednou vyloupla ucelená metoda, která zkrátka funguje.

Došlo mi, že tohle by měli zkusit i ostatní rodiče. Všichni, kdo si přejí, aby jejich děti nebiflovaly s odporem hromady nesouvislých slovíček a neužitečných vět, ale aby uměly mluvit, nestyděly se a hlavně – aby to pro ně nebylo utrpení, ale zábava. Navíc užitečná a na celý život. Aby se jazyk mohly naučit tak, jako se učí češtinu – přirozeně.

Když jsem se anglicky kdysi sama učila ve škole, nebyla to ani zdaleka taková zábava a při odjezdu na studia v USA jsem zpočátku jen těžko komunikovala. O to více mne těší, jak tato metoda přináší dětem:

  • obdivuhodnou sebejistotu v komunikaci 
  • schopnost dorozumět se již v předškolním věku 
  • možnost rozvíjet přirozený talent na jazyky

Velkou radost mám také z toho, když vidím, že se při výuce angličtiny úplně samozřejmě a přirozeně upevňuje vztah rodičů a dětí.

Není to jen o angličtině, je to o vzájemném porozumění, respektu a společné radosti. A proto říkám: NEUČTE SE, HRAJTE SI!

Těším se na vás třeba v online kurzu 😊

Vaše Eva

Dnes už nejsem na vše sama a jsem moc vděčná za pomoc celému týmu šikovných a skvělých spolutvůrců:

Scott Byrnside, Hadley Mackin, Abigail Davis – rodilí mluvčí a dlouholetí lektoři angličtiny v kurzech pro děti. Velká pomoc při přípravě výukových materiálů.

Kateřina Kunclová – výtvarnice a nadšenec do tvoření s dětmi. Navrhuje a připravuje pro vás hand-made nápadité desky na výukové materiály, látkové hračky, taštičky a mnoho dalších krásných věcí.

Jan Vlasák – web administrátor online kurzu a webových stránek. Dohlíží, aby vše šlapalo jako hodinky.

Barbora Kopsová – návrh webu, grafický design tiskovin a loga. Díky ní máte z našich výukových materiálů pocit, že nepůsobí jako nudné učebnice.

Vlasta Tichá –  marketing a komunikace. Pomáhá s komunikací a dodává kreativní nápady, jak posílat srozumitelnou zprávu o našich aktivitách do světa.

Eva Skálová – pomoc a cenné rady kolem přípravy a střihu videomateriálů

VY – rodiče a průvodci – moje podpora z praxe, motor a inspirace. Prožíváte svoji angličtinu s dětmi a pomáháte mně i ostatním svými zkušenostmi, postřehy, nápady a radami. Děkuji vám, dáváte mé práci smysl.

Like us on Facebook

Screen Shot 2015-09-14 at 09.56.39

KONTAKT

Těšíme se na všechny Vaše postřehy, nápady či otázky. Dejte nám vědět.

Ing. Mgr. Eva Potočiarová

Telefon: +420 723 371 069

Email: eva.potociarova at gmail.com

Korespondenčí adresa English With Kids s.r.o., Rybná 716/24, 110 00, Praha 1