SPOLU A HRAVĚ

Opět od září 2020

Přihlaste se včas!

First Steps pro rodiče s dětmi 1-3 roky

Fun English pro děti od 3 let (s rodiči i bez)

Explorers školáci do 12 let

JEDNORÁZOVÉ LETNÍ AKCE pro děti

INTENZIVNÍ ŠKOLENÍ & workshopy

Setkávání s angličtinou již od dětství dá dětem náskok a možnost rozvíjet naplno svůj talent. Pomůžeme dětem brát angličtinu i do budoucna jako něco naprosto samozřejmého a komunikovat v běžných situacích automaticky a bez přemýšlení. 

Vyzkoušíme si spolu aktivity, které respektují přirozený vývoj dětí, a ke kterým se budou sami rády vracet při domácí přípravě.

A další výhody?

 • Angličtina pro praktický život, v běžných denních situacích a bez ostychu z komunikace.
 • Práce s Montessori materiály v angličtině, která rozvíjí všestranné dovednosti.
 • Rozvoj pohybových dovedností a rytmu při hrách a se Super Simple Songs.
 • Sebevědomí, které vám i vašim dětem ulehčí cestu do budoucna.

Zápis do kurzů  září – leden 2020  běží.  V případě nemoci možnost náhrady zmeškané hodiny. Věkové skupiny od 1 do 12 let.  Rezervace online nebo pro starší děti individuálně mailem. Pokud je zájem a počasí nám to dovolí rádi objevujeme angličtinu při hrách i venku. Hodinu si můžete přijít vyzkoušet i na jednu z letních akcí.

Máte svoji skupinku? Můžeme domluvit ukázkovou akci zdarma.

Lokality: Nehvizdy, Lázně Toušeň, Lysá nad Labem, Stará Boleslav, Praha, ale můžeme učit i u vás, napište mi na eva.potociarova@gmail.com  nebo volejte tel. 723 371 069.  

Těšíme se na viděnou 🙂

Eva, Aneta, Christina a Abigail

KURZ: FIRST STEPS PRO RODIČE S DĚTMI 1-3 ROKY

Přijďte zažít upřímnou radost z objevování všemi smysly a v pohybu.  Nebudeme se učit, budeme si hrát 🙂 Dáme dětem šanci rozvíjet naplno svůj talent již od dětství, bez stresu, spolu s rodiči a pomůžeme dětem brát angličtinu i do budoucna naprosto v pohodě. Je to radost i pocta zažívat to s vámi – jak být v pohodě spolu s mamčou (nebo taťkou či babičkou) a bavit se s angličtinou.

Čas na mateřské nabízí milou příležitost se do toho pustit spolu s dětmi. Přijďte zažít upřímnou radost z objevování všemi smysly a v pohybu. Moc mne těší, když mi maminky pak říkají, „ono je to vlastně jednoduché a přirozené, tohle nás baví“ 🙂

Setkání bude probíhat:

 • přirozeně, v pohybu a všemi smysly,
 • respektujícím způsobem s prvky i materiály Montessori,
 • rozrůzněnost aktivit – tvoření, cvičení, čtení i piknik v angličtině,
 • i jako konverzační příležitost pro rodiče.

Zápis do kurzů  září – leden 2020 byl zahájen.  V případě nemoci možnost náhrady zmeškané hodiny.  Pro nováčky: nezávazně se přihlašte na ukázkovou hodinu mailem na eva.potociarova@gmail.com  Budeme v kontaktu a nic vám tak určitě neuteče.

KURZ: FUN ENGLISH PRO DĚTI od 3 LET (S RODIČI I BEZ)

V raném věku si děti osvojují další řeč naprosto přirozeně, hravě. Máme tendenci sebe i  děti podceňovat a ty nás pak brzy mile překvapí, jakou rychlostí se jejich znalosti rozvíjí : )  Metoda, kterou používáme, vychází z přirozené komunikace. Vše vychází z oboustranného respektu a zájmu. A právě proto je to zábava, právě proto to funguje.

Setkání bude probíhat:

 • přirozeně, v pohybu a všemi smysly,
 • respektujícím způsobem s prvky i materiály Montessori,
 • praktická angličtina pro reálné  situace z běžného života,
 • rozrůzněnost aktivit – tvoření, cvičení, čtení i piknik v angličtině,

Zajistíme individuálně též kurzy pro RC, MŠ, ZŠ a dětské skupiny (i s rodilou mluvčí a Montessori lektorkou)

Pokud je zájem a počasí nám to dovolí rádi objevujeme angličtinu při senzorických hrách i venku.

Zápis do kurzů  září – leden 2020 byl zahájen.  V případě nemoci možnost náhrady zmeškané hodiny.  Pro nováčky: nezávazně se přihlaste na ukázkovou hodinu mailem na eva.potociarova@gmail.com Budeme v kontaktu a nic vám tak určitě neuteče.

KURZ: EXPLORERS – ŠKOLÁCI DO 12 LET

Výuková metoda s prvky Montessori zaměřená na angličtinu v praktickém životě a bilingvní rozšiřování  přírodovědných oborů formou experimentů a senzorických projektů. Vše vychází z oboustranného respektu a zájmu. A právě proto je to zábava, právě proto to funguje.

 • přirozeně, v pohybu a všemi smysly
 • praktická angličtina pro reálné  situace z běžného života,
 • rozrůzněnost aktivit -art&crafts, cvíčo, americké hry i piknik v angličtině,
 • rozšíříme znalosti školních předmětů o science experiments, culture and geography projects v angličtině,
 • správná výslovnost, reading and writing skills efektivní Montessori cestou,
 • pokud počasí nám to dovolí, rádi objevujeme angličtinu při senzorických hrách i venku nebo třeba v lese formou treasure hunts.

Pokud máte svoji skupinku, napište mi prosím preferované časy a lokalitu na eva.potociarova@gmail.com, domluvíme možnosti individuálně.

Zápis do kurzů  září – leden 2020 byl zahájen.  V případě nemoci možnost náhrady zmeškané hodiny.  Pro nováčky: nezávazně se přihlaste na ukázkovou hodinu mailem na eva.potociarova@gmail.com Budeme v kontaktu a nic vám tak určitě neuteče.

LETNÍ HRÁTKY S ANGLIČTINOU

Screenshot 2019-07-15 at 18.11.58

AKTIVNÍ DOPOLEDNE S ANGLIČTINOU

Přijďte si během léta oživit angličtinu nebo jenom zažít klasickou hodinu třeba na zkoušku.

Výuka angličtiny Montessori cestou v běžných denních situacích, s pomocí písniček, senzorických materiálů  pohybových aktivit  venku v přírodě.

Pokud to jen trochu půjde, setkání bude probíhat venku v krásném parku u Skleněné vily v Lázních Toušeň, která nám poskytne i zázemí. 

Integrované procvičování angličtiny do běžných činností i zájmových aktivit, které jsou pro děti smysluplné, zábavné a učí praktickou angličtinu používat v každodenních činnostech.

Pro děti s rodiči i bez, sourozence i kamarády. Budeme věkově smíšená skupinka  : )

Přihlášky prosím předem online níže. Těším se na viděnou.

AKTUÁLNÍ WORKSHOPY

Screen Shot 2015-08-27 at 16.00.32

Načerpejte inspiraci i audio a video materiály pro efektivní výuku angličtiny u dětí, kterou zvládne vést i nerodilý mluvčí. Workshop pro lektory (i ty budoucí), učitele i nadšené rodiče.  

Jak na představování angličtiny podobně, jako se děti učí svůj mateřský jazyk, aby byla něčím naprosto přirozeným? Jak efektivně zakomponovat do výuky prvky Montessori? Staňte se průvodcem co ví jak zaujmout a opravdu děti rozmluvit. 

Intenzivní workshop aneb sumář toho nejosvědčenějšího z mé desetileté zkušenosti s vedením kurzů a spolupráce s rodilými mluvčí. Co si vyzkoušíte a odnesete ze společného setkání?

 • praktické ukázky konkrétních aktivit
 • jak vše zařídit přirozeně, v pohybu a všemi smysly 
 • tištěné interaktivní výukové materiály  a další pracovní listy.
 • angličtina při běžných denních aktivitách a jak ji do programu hravě začlenit
 • úvod do metodiky jak na Montessori připravené prostředí na výuku jazyků
 • cvičení, tvoření, práce s Montessori pomůckami (které si sami snadno připravíte) a storytime  v angličtině jako zábavná součást výuky
 • celodenní seminář TEACHERS obsahuje i  tyto materiály pro celoroční program pro děti od 2 do 6 (i 8) let
 • zážitkový workshop First Steps for PARENTS obsahuje i tyto materiály pro celoroční program s dětmi do 3 let

Děti mají právě v raném věku úžasný talent na jazyky. Zorientujte se v tom, jak může být sdílení druhého jazyka přirozené a začnete věřit více sobě i svým dětem. Stačí malá chvilka denně těch správných aktivit a můžete vychovávat děti dvojjazyčně aniž by si toho všimly. Až to zjistí, získají sebevědomí ne skrze vaše slova a pochvaly, ale prožitkem úspěchu v činnosti samotné.

Při aktivitách s hudbou nás doprovodí známé Super Simple Songs a ty si i s sebou odnesete domů včetně audiomateriálů s rodilou mluvčí, abyste mohli začít s výukou co nejsnadněji ihned.  Čeká nás dobrá nálada a příjemné prostředí!

Kde? Individálně ve Vaší organizaci nebo skupinově Praha Florenc,  Klimentská 1443/50, blízko autobusového nádraží a metra Florenc. Občerstvení bude zajištěno. Pokud potřebujete, děti vezměte klidně s sebou a zmiňte je v přihlášce.

Těším se naviděnou, Eva

Interaktivní výukové materiály

 • výukové materiály, které jsou součástí našich kurzů a workshopů
 • písničky můžete pustit (či stáhnout) přes mobil kdykoliv a kdekoliv
 • stejně tak jednoduché říkačky a cvičení namluvené rodilou mluvčí
 • obsahují i české překlady
 • vstup do videogalerie, kde najdete všechny aktivity z kurzu na videu
 • praktické checklisty a průvodce

Pro mateřské školy a dětské skupiny

Uvažujete o zavedení výuky angličtiny ve vaší školce či skupině, ale nevíte, jak na to, nebo se již angličtině věnujete, ale cítíte, že to není ono? Trávíte spoustu času přípravou na výuku a chtěli byste ušetřit čas?

S naší metodou inspirovanou Montessori pedagogikou a praktickými pomůckami snadno začleňíte angličtinu do běžného programu a pomůžete dětem používat praktickou angličtinu v každodenních činnostech.

Interaktivní výukové materiály s rodilými mluvčí, audio písničky a videa, aby vše zvládl snadno začlenit do výuky i český pedagog.

Materiály pro rodiče.

Certifikát o zaškolení.

Naše kurzy mohou být přímo u vás v mateřském centru, školce či skupině.

Nabízíme aktivity, které jsou pro děti smysluplné, zábavné a učí praktickou angličtinu používat v každodenních činnostech. Naším cílem je děti  opravdu rozmluvit, aby angličtinu používaly automaticky a sebevědomě.

Objevování v reálných situacích s prvky Montessori, s praktickými písničkami a hrami.

Poznávání přirozeně, v pohybu a všemi smysly.

Interaktivní výukové materiály s rodilými mluvčí.