anglické knížky pro děti

Na prázdniny jsem se obzvláště těšila a to nejen proto, že nemusím ráno tahat nikoho z postele (včetně sebe), ale také na to, že si třeba v klidu sedneme po obědě k anglické knížce jako loni. A celkem se mi to s dcerami (věku 1, 5, 8) daří, tedy není to každý den, a ne vždy po „obídku“,  ale čas se přece jen najde a všichni si to moc užíváme.

A když se řekne „co budeme dneska číst“, přistanou mi na klíně z většiny anglické knížky (české se zabydlely spíše před spaním). No a tak jsem si musela vytvořit zásobičku něčeho nového. Anglické knížky máme jak  na samostatné poličce tak namíchané s českými. Snad se nám tam naše nové úlovky ještě  vmáčknou 🙂

Když sáhnete po známém ději, tak máte o vysvětlování méně. Zkusila jsem třeba „Beauty and the Beast“ od Jess Stockham s originálním CD. A co mne obzvláště těší, čím dál častěji je nabízí i  české knihkupectví třeba Anglické knížky pro děti! Máte tak o starost méně než při  objednávání v zahraničí. Maminky ode mne z kurzů si často stěžují, že před prvním nákupem musí řešit se svou bankou povolení pro přeshraniční transakce, a bylo by škoda se tímto nechat odradit.

Na této knížce mi přijde moc milé, že i větší děti si mohou vychutnat moment překvapení odkrýváním okének nebo-li „lift the flap“. Často je to jen v knížkách pro nejmenší, ale v pohádce pro větší si to holky opravdu užily a čtení je o to zábavnější (a krásně pomáhá porozumění textu).

A protože holky mají rády film o Ariel, neodolala jsem knížce z naší oblíbené edice Little Golden Books (kde najdete krásné příběhy za dobré ceny) a objednali jsme si The Little Mermaid.

Více tipů na další knížky a aktivity s dětmi najdete třeba v mém ebooku nebo se přijďte podívat do mého kurzu, který můžete absolvovat kdekoliv i o prázdninách a balíček materiálů včetně anglické knížky vám na míru k vám doputuje poštou již v ceně kurzu.

Krásné léto všem 🙂