Na tohle mě uloví snadno

Jsou po ruce a pro mne velmi pohodlné.  A hlavně na angličtinu nemusím myslet aneb jídlo, pračka nebo gauč?

“Doslova mne někdy honí s urputnou žádostivostí v očkách … a v ruce drží knížku. Mami! A tahá mne za ruku ke gauči.”

Tak to u nás opravdu občas vypadá a já hledám skulinku, jak mezi přípravou večeře pro tři malé mlsné jazýčky nebo vykládáním naléhavě blikající pračky na chvilku posedět na gauči. No co. Pračka počká, brambory se zatím uvaří samy, tak jdeme na to!

„Na angličtinu nemyslím, o to se starají děti.“

A je to tak. Knížky se povalují dítkům na očích a svoje oblíbence vám s radostí vrazí na klín a vy jen čtete. Nefunguje vám to? Možná zkuste jiný titul. No a pokud si nejste jistí výslovností, na YouTube podle názvu většinou najdete rodilé nadšence či dokonce autory, kteří vám ji nahlas přečtou.

Pokud neholdujete technice a nefandíte lákavým anglickým videím pro děti, nebo chcete k těmto aktivitám něco navíc, tak anglické knížky jsou to pravé.

Nemám ale na mysli ty dvoujazyčné rádoby učebnice, ale krásné, barevné, často vtipné – prostě vymazlené knížky pro děti rodilých mluvčí, tedy také děti, které se učí poznávat angličtinu. U nejmenších dětí se vlastně rozdíly, zda se jedná o rodný jazyk ani dělat nedají, obě skupiny začínají objevovat první slova a významy. No a když se k tomu přidá překvápko s otvíráním schovaných zvířátek, prostrkáváním prstíků a milým posezením s maminkou či tatínkem, tak je láska ke čtení anglických knížek na světě.

Takhle skončilo jedno milé posezení na gauči. Co mi malá podala, to jsme četly. Jak říká M. Montessori, „připravené prostředí“ dělá divy.

Naše nejoblíbenější kousky jsou třeba tyto, ale existuje spoustu dalších, které jsme si zamilovali.  Více tipů najdete v mém e-booku, zde si přidejte odkaz ke stažení do emailu.

Where’s Spot?: Eric Hill. Milá knížka s otvíráním okének a hledáním neposedného pejska Spota, který už měl být dávno na večeři. Procvičuje klíčovou otázku pro malé objevitele „Where is“  i zvířátka a anglické předložky „behind, under, inside, in,…“. Neubráním se a měním hlas podle zvířátek, a tak je knížka velká hitovka.

Opposites: Sandra Boynton. Tuto knížku moc rádi čteme, je vtipná, rýmuje se a je jednoduchá na pochopení i pro nejmenší. Ukazuje protiklady jako je „short and tall, je vtipná a dá se velmi jednoduše číst. Třeba takto.

Very Hungry Caterpillar: Eric Carle. Nápaditá knížka, s jednoduchým, ale kouzelným příběhem, kde si přijdou na své i neposedné prstíky. Představuje názvy jídel a dny v týdnu.

Best Little Word Book Ever: Richard Scarry. Krásná knížka s krátkými
povídáními a plná obrázků s popiskem. Takový malý ilustrovaný slovníček.

Ty naše úplně nejoblíbenější rozdáváme k prémiovému online kurzu, abyste měli vše hned pěkně po ruce.

Protože čtení má smysl a je důležitou podporou pro všechny malé objevitele.

Musím však včas upozornit, že na těchto příjemných momentech si možná lze vypěstovat závislost. (Jinak nevím, proč máme doma více než 200 takových knih a připravuji další objednávku.) Jak se vám do ruky dostane pár krásných knížek a zjistíte jak je to super jednoduché, tak se pak neubráníte a možná se začnete ptát, zda to není příjemnější, levnější a méně stresové učení než dojíždění někam na kurzy nebo slovíčkaření ve škole.

Pro nás určitě. Jak dál podporovat angličtinu doma v klidu podporovat najdete v našem online kurzu.

„Mami, já tam nechci, já se toho pána bojím“.

To se nám jednou stalo a od té doby nikam nechodíme. Američan byl skvělý, ale s mamkou je to prý lepší.

Jestli máte jasno, že to stojí za zkoušku, inspirujte se, jak by to šlo…

A podobně jako s knížkou to může fungovat i s kartičkami plnými aktivit, které připravuji pro své malé studenty. Když jsou po ruce, jde to pak snadno a děti vám to snadno připomenou.

Asi je to dobou, že býváme nyní jako rodiče sebevědomější.

Tipy jak na čtení spolu a na další anglické momentky najdete u nás v online kurzu.

Kdo je pro vás připravuje?  Nadšená maminka, která chtěla u dětí jen podpořit oblibu nového jazyka a nakonec máme o jednu mateřštinu více (a dodnes se divíme, jak je to snadné), Scott dlouholetý učitel angličtiny a další šikovné maminky výtvarnice, designérky a jeden spolehlivý programátor. 🙂

Zdarma nahlédněte do kurzu a vyberte si jednu z vymazlených knížkek. Pouze  omezená podzimní akce, než nám knížky dojdou!