ZPÍVÁNÍ NENÍ UČENÍ. NEBO ANO? 3 TIPY, JAK SKVĚLE VYUŽÍT ANGLICKÉ PÍSNIČKY

Děti milují písničky, hlavně ty, u kterých je legrace! A že se u nich zároveň učí cizí jazyk? Tím lépe!
Sepsala jsem pro vás osvědčené tipy, jak můžete i u vás snadno a třeba hned využít písničky při učení angličtiny (pozn. testováno na vlastních dětech
😊). Naše holky si za chvilku začaly samy broukat anglicky a největší legraci jsme si užily, když jsme zpívaly a skotačily  společně.

Ve svých kurzech i doma nejčastěji využívám skladby od Super Simple Songs. Na jejich stránkách najdete více než 100 zábavných písniček s jednoduchými, lehce zapamatovatelnými texty, často i s různými aktivitami, takže děti velmi snadno pochopí obsah.

Naším favoritem doma i v kurzech jsou třeba písničky o oblékání, umývání, stolování – zkrátka o každodenních činnostech, při kterých se pomoc a zábava vždy hodí. Kdo by si tu někdy náročnou rutinu nechtěl zpříjemnit hrou?

Třeba tahle písnička mi moc pomáhala, bez ní bychom se půl roku snad ani neumyly :-D. Ale jako mávnutím proutku bylo skuhrání nad umýváním obličeje pryč a všechno šlo s úsměvem  🙂

 

Proč písničky?

Děti se s písničkami skvěle baví – zpívají, ukazují, křepčí a jen tak mimochodem se učí anglická slovíčka v souvislostech. Je to pro ně úplně přirozené, vnímají pojmy bez ohledu na jazyk a pak vás často překvapí, když řeknou něco česky a něco anglicky. Jen tak, protože se jim to více líbí nebo je to v tu chvíli jednodušší.

Co když budou mluvit raději anglicky než česky?

Nemusíte se bát, čeština tím neutrpí, časem se vše přirozeně vytříbí a takto položené základy obou jazyků už nic nenaruší.

Pusťte se do zpívání ještě dnes!

Nejlepší je mít písničky pořád po ruce, alespoň u nás to fungovalo skvěle a dcery se za chvilku začaly o každodenní „porci“ angličtiny hlásit samy. Zkuste moje tři osvědčené tipy a uvidíte, jak to bude fungovat:

TIP Č. 1:

Pusťte si videa

Děti prostě rády koukají na krátká videa a pohádky. Nakonec, znáte to asi sami, váš mobil nebo tablet jsou jistě jejich častým cílem 😉 Tak jim pusťte něco, co je bude nejen bavit, ale ještě se bezbolestně něco naučí. Sympatické postavičky, zábavný děj, slovíčka, která si mozek ihned spojí s tím, co označují – to je skvělý začátek seznamování s angličtinou.

TIP Č. 2

Písničky v autě nebo v mp3 přehrávači

Stáhněte si písničky Super Simple Songs a mějte je připravené třeba v autě, doma nebo v telefonu ať jsou po ruce, když na to bude vhodná chvilka (skvěle to funguje třeba při dlouhém a nudném čekání na cokoliv). V online kurzu se s nimi naučíte pracovat ještě lépe – hravě, v pohybu a všemi smysly. Chcete se podívat na ukázkovou lekci zdarma?

TIP Č. 3

Taháky s texty

Používejte kartičky s texty a obrázky, které vám pomohou, když si potřebujete osvěžit paměť (já jsem to potřebovala v jednom kuse, udržet v paměti nákupní seznam a 10 nových oblíbených písniček není jen tak). „Taháky“ můžete nosit s sebou nebo je mít na očích, kdekoliv bude třeba (zkuste třeba krabičku od čaje jako šikovný stojánek :-)). Děti si je také rády nosí a s angličtinou se samy připomínají.

 

Ničeho se nebojte a začněte ještě dnes v této ukázkové video galerii.

Nebo se k nám přidejte v online kurzu online kurzu a laminované kartičky s texty a obrázky dostanete v ceně, stejně jako písničky na CD a anglickou dětskou knížku. Když jsou písničky stále po ruce a navážete na ně sem tam třeba drobnou aktivitou, učení je vlastně jen další hrou a probíhá přirozeně a v oboustranné pohodě.

Podívejte se na ukázkovou lekci zdarma a třeba se budeme brzy potkávat častěji 😊

Náš kurz je připraven pro nejmenší děti a jejich rodiče s využitím metody Montessori pro přirozené, zábavné a skutečně užitečné učení. Žádné biflování, ale přirozené osvojení druhého jazyka, které vás bude bavit.

Přestaňte se učit, začněte si hrát!

  • Chcete také zažít jiný přístup k učení jazyků, než známe ze školních lavic?
  • Přáli byste si, aby se vaše děti domluvily anglicky, aniž by učení bylo mučení, nuda a otrava pro ně i pro vás?
  • Víte, že děti si mohou zcela přirozeně a hravě osvojit angličtinu již od raného dětství?
  • A víte, že na to máte, i když nejste rodilý mluvčí?