Tipy jak učit děti angličtinu doma

Ahoj, jsem Eva a mojí vášní je pomáhat rodičům i učitelům, aby se mohli stát sebejistými průvodci svým dětem na cestě k dalšímu jazyku. Angličtinu si totiž právě nejmenší děti mohou osvojit stejně přirozeně jako češtinu. Jak to vím? Zkusila jsem to se svými 3 dětmi a se mnou pak mnoho dalších rodičů v mých kurzech.

Všechno, co jsem zjistila a vyzkoušela, vám nyní ráda předám. Sama jsem se mnoho naučila, našla hromady nových řešení, objevila další nápady…a pořád mě to baví a pořád hledám dál, teď už ale nejen pro sebe a svoje holky. Největším překvapením pro mne je, že k tomu, aby si děti osvojily plynule nový jazyk, stačí jen pár vět či jiných aktivit denně. 

Jak se hravě věnovat angličtině s dětmi do 3 let

Co malé děti určitě zaujme a stojí za to vyzkoušet?  Děti mají v raném věku neopakovatelný talent na jazyky a stačí jen malá podpora pro snadný začátek. Znovu a znovu mne překvapují a inspirují úžasné výsledky a nadšení rodiče i učitelé 🙂

  • Na angličtinu se můžeme naladit kdykoliv během dne, kdy se Vám i dítěti právě chce, bez stresu z cizího prostředí učebny a cizího lektora.
  • Stejně přirozeně jako malé děti, které zpočátku zejména jazyku jen naslouchají, umožní  anglické písničky či říkačky dlouhé období  seznamování se s jazykem, jeho rytmem a nerušené pobrukování, které se časem (stejně jako v rodném jazyce) zpřesňuje.
  • Předejdeme ostychu hovořit a umožníme dětem kvalitnější osvojení mluvené řeči.
  • Snadněji rozklíčují cizí  slova a porozumí multikulturnímu světu
  • Ulehčíme  si práci do budoucna s angličtinou ve škole.
  • A v neposlední řadě –je to ta nejintenzivnější lekce angličtiny pro rodiče na rodičovské dovolené.

A jaké tipy na pár prvních krůčků bych ze všeho nejvíce doporučila?  Nebojte, zvládne je opravdu každý a děti přirozeně baví.

Vyzkoušejte třeba písničky od Super Simple Songs:

 

Tak pojďte na to! Přeji vám spoustu skvělé zábavy, Eva 🙂

Další témata:

První krůčky